CDR.cz - Vybráno z IT

Nový díl série Total War bude fantasy hra. Využije univerza značky Warhammer

Historická sága Total War opouští své kořeny a zbavuje se reality. V dalším díle se přesuneme do fantasy světa Warhammeru.

Total War: Rome 2 bude na dlouhou dobu poslední hrou série. To nám po jeho vydání tvrdili tvůrci z britského vývojářského studia The Creative Assembly. Koncem září minulého roku však oznámili další díl, tentokrát s podtitulem Attila

V listopadu 2014 navíc získalo vydavatelství Sega, pod které studio Creative Assembly spadá, práva na značku Warhammer. Už tehdy se začalo spekulovat o tom, jestli nedojde k propojení se sérií Total War. Netrvalo to dlouho a vše je černé na bílém. V Anglii se pracuje na Total War: Warhammer.

Shog

Co nevidět se mezi hráče dostane oficiální knížečka s názvem The Art of Total War, ve které šéf vývojářského studia říká, že vedle experimentování s multiplayerem v podobě dílů Arena a Kingdom pro mobilní zařízení, je v přípravách také zbrusu nový titul z fantasy světa - Total War: Warhammer.

Také v něm chtějí Creative Assembly dostát tomu, co považují za nejdůležitější: inovace, hloubka, autenticita a zábava. Výlet do fantasy světa vystavěného na warhammerovském univerzu má být pro hráče zpestřením. Zároveň tím však vývojáři ruší pověst studia, které pracuje na maximálně historicky důvěryhodné značce.

Posunout znovu chtějí i technické hranice, a připravovaný díl Attila, na který se fanoušci mohou těšit už 17. února, tak možná bude fungovat jako takový testovací titul. U Total War: Warhammer bude ale zajímavé sledovat zejména fakt, zda půjde o běžnou Total War hru s "reskinem" Warhammeru, nebo se například změní i soubojový systém a další prvky titulu.

Warham

Komunita krok studia přijala převážně kladně a na propojení dvou úspěšných značek se těší. My v redakci ale víme jediné. Náš vytoužený Medieval 3 je ještě více v nedohlednu. A jak to vidíte vy? Oceňujete, že se série Total War vydá úplně novým, dosud neprobádaným směrem fantasy? Nebo byste raději zůstali u kořenů značky a pokračovali v historicky naučných reáliích?

Michal "MichalPospíchal" Pospíchal

V roli novináře se na herní scéně pohybuje už více než 9 let. V historii prošel několika velkými redakcemi, jako BonusWeb.iDnes.cz, naposledy se v roli šéfredaktora podílel na tvorbě serveru inGamer.cz, který byl 1. ledna 2014 sloučen s herní sekcí CDR.cz, kde nadále vedl rubriku. V červenci 2014 se na vlastní žádost přesunul na post editora magazínu. Od roku 2016 píše také pro DIIT.cz o technických a všeobecných tématech.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Nový díl série Total War bude fantasy hra. Využije univerza značky Warhammer

Čtvrtek, 15 Leden 2015 - 17:44 | HKMaly | To jako v predchozich hrach, kdyz jste pouzili...
Čtvrtek, 15 Leden 2015 - 07:55 | skaven | tvoja oblubena znacka posla do koprovej omacky uz...
Středa, 14 Leden 2015 - 22:55 | DDR0 | To snad ne, další dobrá značka půjde do kopru :((

Zobrazit diskusi