Steam omezuje privilegia uživatelům, kteří u nich dostatečně nenakupují
Valve si od omezení slibuje především ochranu zákazníků před phishingem a spamem. Posledních několik měsíců byla tato platforma plná falešných účtů, které dennodenně otravovaly pravé uživatele (posílání žádostí o přátelství, zprávy vybízející k navštívení pochybných stránek a další). Snadno rozpoznatelné byly podle výše investice, a tak se nabízela nejsnazší možná cesta, jak je vymýtit.
Hranice mezi limitovaným účtem a tím plnohodnotným je stanovena na výši 5 dolarů. Bohužel se jedná o částku, kterou je nutné utratit ve zdejším e-shopu. Pokud vlastníte řadu titulů, které jste si „jen“ aktivovali z krabicové verze pořízené v běžném obchodě, pak se omezení vztahují i na váš účet. Stejně tak nejsou považovány za útratu ani hry, které vašemu účtu darovala třetí strana (včetně přátel a Humble Bundle).
Uživatelé s omezeným přístupem budou mít zablokované následující funkce:
- Posílání žádosti o přátelství
- Zahajování skupinového chatu
- Hlasování ve Steam Greenlight, Steam recenzích a předmětech Workshopu
- Účast na Steam Marketu
- Přispívání do Steam diskusí
- Navyšování úrovně vašeho účtu (automaticky bude nastavena na Úroveň 0) a sběratelské kartičky
- Posílání obsahu na Steam Workshop
- Přispívání do diskusí Steam Workshopu
- Přístup na Steam Web API
- Využívání chatu v prohlížeči a mobilní aplikaci
Jedná se veskrze o celkem průhledné kroky – zákaz jakéhokoliv vlivu (falešných uživatelů) na ostatní uživatele či produkty. Blokace hraní her v plánu není. Pokud se řadíte mezi limitované uživatele, plnohodnotného účtu dosáhnete jedině po překročení utracené částky 5 dolarů.
Drtivá většina uživatelů už nejspíš této hranice dávno dosáhla, a tak by se nemělo jednat o nějaký závažný problém. Ovlivnit by to ale mohlo tu sortu hráčů, kteří Steam využívali jen jako bránu ke hraní F2P her či jako nutnost k registraci produktů.