CDR.cz - Vybráno z IT

Amazon zdvojnásobil svoji hodnotu na bilion dolarů. Brzy má předehnat i Apple

Akcie Amazonu během posledních deseti měsíců zdvojnásobily svoji hodnotu, díky čemuž se firma stala druhou společností, která kdy překonala magickou hranici bilionu dolarů. Do budoucna se očekává ještě dynamičtější růst než u společnosti Apple.

Před měsícem jsme vás informovali o tom, že společnost Apple je první veřejně obchodovatelnou společností v USA, jejíž hodnota převýšila bilion dolarů. Před pár dny se na trhu objevila podle agentury Reuters už druhá společnost s hodnotou přes bilion dolarů, a to Amazon, největší online maloobchod na světě. Tento dynamický růst hodnoty společnosti také udělal již před nějakou dobou z jejího zakladatele Jeffa Bezose nejbohatšího muže planety.

Cena akcií Amazonu převýšila na konci srpna hodnotu 2 000 dolarů. S hodnotou společnosti však rostou i tržby, které zaznamenaly meziroční růst 40 %. Již v březnu překonal Amazon společnost Alphabet, která je mateřskou společností Googlu. Před deseti měsíci byla přitom hodnota jedné akcie zhruba poloviční.

V poslední době celý svět míří spíše do cloudu a čím dál více využívá internetových obchodů. Tato poptávka na trhu způsobuje neustálý nárůst hodnoty Amazonu, ke kterému přispěl i nemalou měrou Amazon Web Services. I když jsou iPhony velice populární, nedokážou z dlouhodobého hlediska držet krok s Amazonem. Proto se dá očekávat, že v budoucnu by mohl Amazon překonat i Apple.

Daniel Morgan, analytik ze společnosti Synovus Trust, prohlásil: „Amazon je mírně dynamičtější než Apple. Cloudové aktivity Amazonu jsou mimořádným motorem růstu, kterým Apple nedisponuje.“

Zdroje: 

Diskuse ke článku Amazon zdvojnásobil svoji hodnotu na bilion dolarů. Brzy má předehnat i Apple

Pátek, 7 Září 2018 - 17:11 | DRK | Popravdě si nejsem tak úplně jistý, jestli je...

Zobrazit diskusi