CDR.cz - Vybráno z IT

Google uvede v červnu nový Android 4.3 spolu s bílou verzí telefonu Nexus 4

S touto pozitivní zprávou přišel server Android and Me a podle jeho zjištění bychom se mohli nové verze operačního systému Android dočkat už 10. června. Ve stejný den by měla být také uvedena bílá varianta smartphonu Nexus 4.
Nexus 4 white + Android 4.3 - úvodní foto

Původní předpoklady, že bude nová verze Androidu představena na páteční konferenci Google I/O, byly mylné a společnost úmyslně posouvá její vydání o další tři týdny. Důvodem je větší pozornost a prostor pro představení nových služeb a API bez toho, aniž byste museli upgradovat firmware vašeho systému.

Spolu s verzí operačního systému Android s pořadovým číslem 4.3 ale Google odhalí i novou bílou variantu chytrého telefonu Nexus 4, který se nyní prodává pouze v černém plastu. Podle všech dostupných informací by se mělo jednat o naprostý klon stávající čtyřky s jediným rozdílem a to právě v barvě krytu. Tím se také ruší spekulace o tom, že by měla nová verze telefonu obsahovat úložiště o velikosti 32 GB a podporu bezdrátové technologie LTE.

Nexus 4 white + Android 4.3 - img1 Nexus 4 white + Android 4.3 - img2

Podle slov amerického serveru Android and Me bychom se měli uvedení telefonu a Androidu 4.3 dočkat už 10. června, tedy zhruba za tři týdny. Blížší informace o novinkách, které bude operační systém obsahovat, zatím dostupné nejsou a jediným vylepšením, kterým si můžeme být zatím jisti, bude podpora rychlejšího Bluetooth 4.0 (Smart). Dá se ale očekávat, že nové funkce nebudou nijak přelomové. Přece jen se jedná stále o menší upgrade na desetinném místě v označení a velké změny nastanou nejspíše až s příchodem Androidu 5, který je zatím stále v nedohlednu.

Nexus 4 white + Android 4.3 - img3

Je skoro jisté, že bude během následujících třech týdnů pomalu odhalováno více informací o tomto systému a to nejspíše i s výčtem některých zařízení, která boudou podporovat upgrade z nižší verze. Mezi nimi by se s největší pravděpodobností mohly objevit i ostatní současné verze telefonů Nexus.

Petr Kodl (Google+)

Extrovertní perfekcionista, jehož snem je pochopení žen a jiných technologických záhad či vymožeností jednadvacátého století.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Google uvede v červnu nový Android 4.3 spolu s bílou verzí telefonu Nexus 4

Žádné komentáře.