CDR.cz - Vybráno z IT

Chytré hodinky se skládají jako lego! Stačí si vybrat jaké funkce zrovna chcete

Chcete chytré hodinky, které vydrží déle? Přidáte si baterii či dvě navíc, které snadno zapojíte jako bloky k pásku a vesele můžete vyrazit na cesty. Chybí vám GPS? Žádný problém! Blocks jsou konečně tady.
Blocks Watch 01

Na trhu jsou dnes hodinky s nejrůznější funkcionalitou i výbavou. Pokud se podíváme na trh těch chytrých, zdá se zatím hledání "ideálu" slepou uličkou. Hezké modely má Motorola se svými 360, Samsung potěší Gear S2 a Huawei mile překvapil s novými Watch.

Ať už se ale podíváme na jakékoliv z nich, bude vždy něco chybět. Jednou je to GPS, podruhé delší výdrž baterie a poté zase třeba indukční napájení. Výběr tedy zkrátka není jednoduchý.

Poskládejte si ideální chytré hodinky

To se ale brzy změní. Novinka s příhodným názvem Blocks není nic jiného, než hodinky, které si z jednotlivých modulů poskládáme sami. Uživatel si zakoupí základní modul, což v tuto chvíli bude hlavní část s kulatým dotykovým displejem, procesorem, pamětí, operačním systémem a baterií. Další moduly už jsou pak jen a jen na uživateli, zda bude potřebovat třeba GPS. Moduly mají podobu jednotlivých částí pásku a lze je vyměňovat za chodu.

Blocks Watch 05Blocks Watch 06Blocks Watch 04

Potřebujete tedy před cestou do terénu výdrž na týden? Není problém, připojíte si baterii či dvě navíc. Jednoduché a prosté. Firma ukazovala své prototypy a vize již nějakou dobu, ale až nyní půjde s "kůží na trh", konkrétně 13.10. na startupový server Kickstarter.

Blocks Ui 06Blocks Ui 02Blocks Ui 03

Podle prvních informací bude kulaté tělo hodinek skrývat procesor Qualcomm Snapdragon 400 (stejný jako v LG G Watch), dále Bluetooth, WiFi, pohybový senzor a mikrofon pro hlasové rozpoznávání a příkazy. Podle tvůrců bude sice použitým OS Android ve verzi Lolipop, ale nebude se jednat o Android Wear.

Blocks Watch 02

Pokud bude Kickstarterová kampaň úspěšná, bude to znamenat vypuštění na trh přibližně v polovině příštího roku. V případě velkého zájmu pak tvůrci vedle dotykového OLED displeje mluví také o elektronickém inkoustu ve stylu Pebble.

A jaké moduly lze očekávat? Všechny možné. GPS, NFC, baterie, modul pro SIM apod. Naráz jich půjde použít 4-5. Za hodinky se 4 moduly prý zaplatíme kolem 250 dolarů (cca 6 500 Kč), přičemž cena po kampani bude tradičně ještě o něco vyšší.

Zdroje: 

1, 2

Lukáš Voříšek (Google+)

Šéfredaktor nového technologického magazínu inSmart.cz. Autor je fanouškem revolučních technologií a projektů, jako je fotoaparát Lytro a minipočítač Raspberry Pi. Dříve přispíval do magazínů PCTuning a Stahuj. S nadějí čeká na den, kdy nebude muset sedět u klávesnice a vše obstará čip v hlavě...

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Chytré hodinky se skládají jako lego! Stačí si vybrat jaké funkce zrovna chcete

Pátek, 9 Říjen 2015 - 23:38 | tony | no co den to baterie v reminku navic, tak na 3...
Pátek, 9 Říjen 2015 - 18:43 | HKMaly | Vyjimecne musim souhlasit. Android je system...
Pátek, 9 Říjen 2015 - 18:39 | HKMaly | Nedavas pozor. Baterky jdou pripnout jako moduly...
Čtvrtek, 8 Říjen 2015 - 22:32 | BTJ | To je přímo vynikající návrh. Má jen dvě drobné...
Čtvrtek, 8 Říjen 2015 - 17:23 | DRK | "Stačí si vybrat jaké funkce zrovna chcete...

Zobrazit diskusi