CDR.cz - Vybráno z IT

Multimédia, fotoaparát

Tak a je to tady. Konečně se mi dostal do rukou. Vytoužený Samsung Galaxy SIII. Tento telefon ve mně (a jak bylo vidět, tak i ve zbytku světa) budil velká očekávání. Hype kolem jeho uvedení byl obrovský, objevovaly se pouze kusé neověřené informace, ale ve výsledku nic podloženého.
Samsung Galaxy S3

Kapitoly článků

Po stránce multimédií byla řada Galaxy S na tom vždy na jedničku s hvězdičkou. Jak po hardwarové, tak softwarové stránce, s podporou mnoha a mnoha formátů daleko nad rámec standardního Androidu.

Audio

Pokud vlastníte nebo jste vlastnili některý z jiných Samsungů, bude vám přehrávač a jeho vzhled velmi povědomé. Žádná revoluce se nekoná. Poskytuje všechny základní funkce, které bychom od něho vyžadovali – procházení knihovny hudby i ekvalizér s přednastavenými profily. Pokud požadujete více, budete muset sáhnout k nějakému výrobci třetí strany, či ho doplnit o další aplikaci (například pro propojení se službami typu last.fm).

Knihovna přehrávače SGS3
Knihovna přehrávače
Přednastavené hodnoty ekvalizéru SGS3
Přednastavené hodnoty ekvalizéru

Já vzhledem k tomu, že hudbu poslouchám opravdu hodně a chtěl jsem především pořádně S-trojku otestovat, kam se "hnula kvalita", sáhl jsem po svém oblíbeném přehrávači PowerAmp. Pro testování jsem používal sluchátka Klipsch Image S4, u kterých si jsem jist, že si poradí s jakýmkoliv běžným zdrojem hudby tak, že limitace rozhodně nebude ve sluchátkách.

Po přechodu z Galaxy S, který disponoval velmi kvalitním zvukovým procesorem (především pak v kombinaci s rootem a VooDoo sound driverem), jsem byl lehce zklamán se zvukovým výstupem Galaxy Nexus – rozsah, především basů, byl podstatně nižší, zvuk jsem musel značně upravit ekvalizérem, abych se alespoň přiblížil tomu, na co jsem byl zvyklý z SGS. V případě SGS3 ale byla kvalita zvuku opět podstatně lepší (bohužel nedokážu říci, v porovnání s první generací, která opravdu poskytovala asi nejlepší zvuk, jaký jsem prozatím u mobilu slyšel).

Z hudby poslouchám vcelku široké spektrum, převážně pak elektroniku, a na zvukovou reprodukci nemohu říct křivé slovo. Minimálně v porovnání s jinými mobily.

Ještě bych měl zmínit přibalená sluchátka; jak jsem psal na začátku recenze, ta se posunula už vzhledem a příslušenstvím o kategorii výše. O to víc jsem se těšil, až je otestuji, jak hrají. A opět mohu říci, že oproti běžně dodávaným sluchátkům hrají více než dobře. Akorát bylo nutné si trochu více pohrát s ekvalizérem, aby pořádně obsáhla celý rozsah. Dá se předpokládat, že zvuk by se ještě s pár (desítkami) odehraných hodin o něco zlepšil (vcelku běžná praxe u kvalitních sluchátek, kdy se doporučuje nechat je odehrát pár hodin, než začnou hrát na plno).

Video

Video přehrávač dostál několika drobných změn. Pomineme-li grafickou stránku, je to především vyzdvihovaná funkce možnosti přehrávání nad jinými okny v pop-upu. Tuto funkci jsem vyzkoušel, a ačkoliv si nedokážu moc představit její praktické využití, své fanoušky si určitě najde.

přehrávač videa SGS3
Výchozí přehrávač videa - v pravém dolním rohu tlačítko pro převedení do pop-up modu

Podpora formátů je opět široká, s HD videem si poradí naprosto bez problémů. Stejně tak jako s některými videi přímo ve formátu x264.

Video v pop-up modu nad aplikacemi SGS3
Video v pop-up modu nad aplikacemi

Fotoaparát

Rozlišení zůstalo stejně jako u SGS2 na 8 MPx, pro video je to pak rozlišení FullHD (1920x1080) při 30 snímcích za vteřinu. Ze zajímavých funkcí co ve fotoaparátu přibyla je takzvaný best shot u sériového snímání – "automaticky vyfoceno 8 fotek a pak vybrána nejostřejší". Že by konečně konec rozmazaným fotkám ze všech možných party? Bohužel blesk, respektive světlo v tomto režimu nefunguje, takže to chce stále pevnou ruku.

Režimy fotografování SGS3
Režimy fotografování a prostředí fotoaparátu

Zajímavou možností je přizpůsobení ikonek fotoaparátu. Pomocí dlouhého podržení je možně ikonky v levém sloupci vyměnit za jiné a přizpůsobit si je dle toho, co používáme nejvíc.

Ze zajímavých režimů bych určitě upozornil na (konečně!) HDR, které v některých oblastech vcelku dané scéně pomůže, ale přitom není fotka omalovánka:

Režimy fotografování SGS3
Fotografie s vypnutým HDR režimem...
Režimy fotografování SGS3
... a zapnutým

Celkovou kvalitu fotografií i videa bych hodnotil jako velmi dobré, rozhodně lepší než u Galaxy Nexus. Na Facebooku ale rozdíl poznáte velmi těžko a na tisk to stále ještě není. :-)

Trochu lepší mohla být LED dioda, která svítila v porovnání s jinými telefony slaběji.

DLNA neboli "AllShare"

SGS3 je stejně jako předchůdci vybaven funkcí pro multimediální propojení s domácí kinem, televizí případně počítačem přes DLNA, což umožní využití knihoven telefonu nebo naopak jiných zařízení pro přehrávání multimédií. 

V rámci testování jsem se dostal pouze k propojení s notebookem, kde po povolení ve firewallu a rychlé konfiguraci nebyl problém využít knihovny Windows Media Playeru pro přehrání v telefonu.

Tagy: 
Kapitoly článků

Diskuse ke článku Galaxy S III – návrat krále?

Neděle, 22 Červenec 2012 - 22:25 | let adlo | No já osobně mám trochu jinou zkušenost. Do...
Čtvrtek, 19 Červenec 2012 - 22:59 | Trashman | Autor by v článku neměl používat výraz "Hype...
Čtvrtek, 19 Červenec 2012 - 22:51 | Trashman | Já to řeknu jednoduše. Za tu cenu si tento běžný...
Sobota, 14 Červenec 2012 - 17:47 | mixal 11 | Mas recht. Moja rada je, ze pokial ti E52...
Pátek, 13 Červenec 2012 - 17:10 | Tomáš Janovský | Jak to tak čtu tak jsem rád, že mám Nokii E52....
Čtvrtek, 12 Červenec 2012 - 12:40 | Petr Minařík | WP8 pro mě ztratilo důvěru s WP7... bohužel, to...
Čtvrtek, 12 Červenec 2012 - 10:25 | mixal 11 | Ono aj wp7 ma svoje za usami, pouzival som pol...
Čtvrtek, 12 Červenec 2012 - 10:08 | mixal 11 | Mam necele 2 tyzdne SG2 a to som musel riesit: 1...
Čtvrtek, 12 Červenec 2012 - 02:58 | JoHnY3 | Pro nas je to vyhodny v tom, ze i kdyby jeden z...
Čtvrtek, 12 Červenec 2012 - 02:50 | JoHnY3 | Jo MS to ve Windows Phone Bet ... ehm 7 nestihnul...

Zobrazit diskusi