CDR.cz - Vybráno z IT

MEGATEST: CDRko testovalo elektroniku v rámci airsoftové akce Borderwar MILSIM

nepřehlédněte
mapa-yoga.jpg
Část redakce CDR se vydala testovat moderní elektroniku přímo do válečné zóny nejlépe hodnocené airsoftové akce na světě Borderwar military simulation. Mimo ultrabooků a tabletů jsme přibalili tři drony, tiskárnu a také akční kamery GoPro.

Po velmi úspěšné akci IT Výlet, která proběhla v listopadu minulého roku, jsme uskutečnili další ročník testování elektroniky v přírodě. Rozhodli jsme tentokrát pro trochu větší rozměr a ve spolupráci s vedením Borderwar MILSIM jsme se vydali přímo na nejlépe hodnocenou airsoftovou akci nad 500 lidí na světě jako technická podpora. 

Protože máme rádi létání s drony, oslovili jsme k této příležitosti českého distributora předního světového výrobce dronů DJI a sehnali jsme pro akci drony Phantom 2 Vision a také úplnou novinku Phantom 2 Vision+. Do zavazadel jsme přibalili navíc redakčního AR.Drone od firmy Parrot a byli jsme tak připraveni na monitorování bitvy díky unikátním záběrům z výšky.

phantom-dron.jpgdron-zaber.jpg

Borderwar je airsoftová akce typu MILSIM (military simulation - vojenská simulace), kde proti sobě válčí stovky vojáků rozdělených do vojenských rot pod vedením generálů z odpovídajících základen. Letos se konal již šestý ročník s označením The Sunseeker a armády tvořily hlavní dvě nepřátelské skupiny Guerillas a Task Force. Guerillas představovali partizány obchodující s kokainem a Task Force zase jednotky "dobra", které se snažily nastolit na místě konfliktu pořádek. Do boje se zapojovali také pašeráci drog a skupina žoldáků z pevnosti.

guerilla-capo-01.jpg

Herní mise, léčky a noční mise zaručovaly, že bude po dobu 48 hodin válečného konfliktu o zábavu postaráno. Jelikož jsme byli částečně součástí boje, nevyhnula se nám povinnost hlídkování v noci včetně útoků stovek vojáků a zběsilých přestřelek ve 4 ráno. Z akce jsme se vrátili nevyspalí, s vysokou hladinou testosteronu a s otlačeným nosem od přísně povinných ochranných brýlí proti plastovým kuličkám, které vypálené zblízka mohou nepříjemně potrhat kůži a hlavně zranit oči.

IT vybavení

Nezbytné záznamy válečných událostí do battlelogu měla na starosti Lenovo Yoga 2 Pro jakožto zástupce konvertibilních ultrabooků. Dotykový displej s luxusním rozlišením 3200x1800 bodů se velmi hodil během rychlých briefingů, kdy přiběhne velitel jednotky a chrlí jeden splněný úkol za druhým a kdy není čas na ovládání přes touchpad. Vhod přišlo i kompaktní tělo s obrazovkou o velikosti 13,3 palce, které nedalo prostor jehličí a hlíně. 

mapa-yoga.jpgparrot-dron.jpg

Druhým ultrabookem byl námi nedávno testovaný Fujitsu U904, který se řadí spíše do oblasti bussiness ultrabooků a je vhodný díky výkonnému procesoru Intel Core i7 mimo jiné například pro střih videa.

Oblast hybridů zastoupil oblíbený Asus T100, který se nám velmi osvědčil na listopadovém IT Výletě. Je velmi lehký a jednoduše se ovládá. Příjemná je také výdrž baterie, která je v bojových podmínkách často hlavním faktorem pro správné fungování/nefungování elektroniky.

Živý přenos z dronů zprostředkoval nový Acer Iconia A1-830, který zaujme především designem nápadně připomínajícím iPad mini. Uvnitř tiká Atom Z2560, obrazovka má rozlišení 1024 x 768 px a za operační systém zvolil Acer Android 4.2.1.

m4-carbine-map.jpgmilitary-group.jpg

Během následujících dnů se podíváme na elektroniku podrobněji a připojíme zkušenosti z používání v přírodě. Těšit se můžete zejména na článek o poloprofesionálních dronech Phantom, které jsme využili k monitorování terénu a vojáků. Nebude chybět ani sestříhané video ze čtveřice GoPro kamer, které jsme měli u sebe neustále připravené k zachycení zajímavých momentů z akce.


Projekt IT Výlet vznikl ve spolupráci se společnosti Intel Corporation

intel-logo.png

Partneři projektu:

intel-logo-small.pngaira-logo.png
 

Jiří Moos (Google+)

Jirka Moos je redaktor CDR.cz a DIIT.cz, kreativec se smyslem pro humor a také blázen do zabezpečení IT systémů. Vede bezpečnostní týdeník CDR Security Update a v současné době řeší marketing a redakční spolupráce CDR/DIIT.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku MEGATEST: CDRko testovalo elektroniku v rámci airsoftové akce Borderwar MILSIM

Středa, 30 Duben 2014 - 12:43 | Rambo | Mohla by odpovídát i akce Afghanistan, ta je taky...
Středa, 30 Duben 2014 - 11:44 | logout | Ptám se proto, že jsem celou sobotu stál na...
Středa, 30 Duben 2014 - 11:26 | Lukáš Voříšek | Zdravím, Martine, akce měla vlastní kmitočty...
Středa, 30 Duben 2014 - 09:09 | logout | Zajímá mě hlasová komunikace během akce. Obrázek...
Středa, 30 Duben 2014 - 00:44 | Jiří Moos | Dobrý den, vzhledem k tomu, že akce proběhla na...
Úterý, 29 Duben 2014 - 23:36 | S J | Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem...
Úterý, 29 Duben 2014 - 22:00 | Rambo | Jo akce byla super :). Tohle byl můj 3ti...
Úterý, 29 Duben 2014 - 18:16 | Jiří Moos | Přemýšleli jsme o tom a nakonec jsme se rozhodli...
Úterý, 29 Duben 2014 - 17:20 | JP01 | Řešili jste nějak pojištění zapůjčené techniky?

Zobrazit diskusi