CDR.cz - Vybráno z IT

drone

Ministerstvo vnitra se obává špehování ze strany Číny pomocí dronů a bezpilotních letounů pohybujících se na území USA. Mimo svou služby bylo postaveno již zhruba 1 000 dronů, které se momentálně...
Společnost IBM získala patent na tzv. "kávového drona", který dokáže zastat práci baristy v kavárnách. Je vybaven i speciálním softwarem a technologiemi, které mu pomohou predikovat, zda...
Ehang 12
Čeká nás revoluce v městské dopravě? Už žádné popojíždění v přecpaných centrech? Město budoucnosti, které plánuje do roku 2030 zastoupit 25 % své veškeré dopravy autopilotem, si jde tvrdě za svojí...
nepřehlédněte
My Kind Flyover Chapter Intro
Leteckou dopravu možná čekají zásadní změny. Airbus chystá létající auto bez řidiče a čeští inženýři testují nový systém přistávání letadel.
nepřehlédněte
Thor 0
Technologie 3D tisku má bezpochyby velkou budoucnost v mnoha odvětvích, protože šetří čas i peníze. Letecká společnost Airbus ukazuje, jakým směrem ji chce využít ve svůj prospěch.
Xiaomi Mi Drone 2
Výrobce Xiaomi nepřestává překvapovat, jeho produkty se dostanou prý až do nebe. Chystaný dron Mi Drone s tříosou stabilizací bude umět natáčet 4K video a pořizovat fotografie ve formátu RAW.
nepřehlédněte
Drone 0
Výkonnější motorky, pevnější materiály a minimální ohledy na bezpečnost z řady nejednoho pilota. Ačkoliv nové technologie máme rádi, občas je nutné zamyslet se nad možnými riziky. Pojďte se podívat...
 
Dubai Dron
Létající model s kamerou, FPV headset pro pilota a jde se na věc. Moderní trať v Dubaji hostila mistrovství v létání s drony a bylo na co koukat. Překvapení se odehrálo i na stupni vítězů, kdy...
Evropsky Bojovy Dron
Velká Británie a Francie hodlá vyčlenit 2 miliardy euro na společný projekt bojových bezpilotních letounů určených pro moderní bojiště. Budou jimi stealth drony v konfiguraci samokřídlo.
nepřehlédněte
Ehang 184 Top
Autonomní dron jako dopravní prostředek? Na CES byl k vidění obrovská čínská kvadrokoptéra pro přepravu jedné osoby. Zrodila se technologie taxi služby budoucnosti?
Drone 1
Jediná věc, která zastaví padoucha s dronem, je klaďas s dronem. V Japonsku sáhli po nevšední obraně proti létajícím modelům, které chytají do sítě. A jak se můžete přesvědčit na videu, nefunguje...
Darpa Helicopter
Komicky vypadající dron s robotickými nohami představuje nový prototyp skládacího podvozku, který by mohly v budoucnosti používat klasické helikoptéry.
Swiss Post Drone 1
Balíčky létající vzduchem, tak to má v budoucnosti údajně vypadat. Švýcarská pošta testuje nové kvadrokoptéry, které by mohly plnit i jiné účely.
Parrot Drone
Tři typy miniaturních dronů, celkem třináct různých druhů. Skočte do tmy, do vody nebo na cestu. Mini dron vás může doprovázet kamkoliv.
nepřehlédněte
Origami Drone
Miniaturní kvadrokoptéra ve stylu origami, která se umí sama rozložit. Patří ještě mezi hračky nebo je to spíše vhodný špionážní přístroj?