CDR.cz - Vybráno z IT

Microsoft ohlásil Age of Empires 4! Vývoje se zhostí tvůrci Company of Heroes

Letošní GamesCom 2017 o víkendu započal, a Microsoft již stihl vypustit jedno z největších překvapeních posledních ročníků. Slavná strategická série Age of Empires se vrací se čtvrtým dílem a svůj návrat ohlašuje upoutávkou.
nepřehlédněte
Age Of Empires Gc 17

Letos je tomu 10 let od vydání poslední expanze Age of Empires III: Asian Dynasties, po které se společnost Microsoft už jen a pouze věnovala úpravám předešlých iterací. Před pár lety jsme se dočkali předělávky druhého (a patrně nejoblíbenějšího) dílu, Age of Empires II: HD Edition, která sérii oživila na dlouhá léta dopředu.

Na červnové E3 2017 jsme zase byli svědky ohlášení kompletního remasteru prvního dílu, který se vrací ve zbrusu nové grafice a moderním kabátku pod názvem Age of Empires: Definitive Edition již 19. října 2017. Ohlasy fanoušků byly více než kladné, a tak se patrně Microsoft rozhodl přehodnotit původní trilogii v kvadrologii.

Ve včerejších večerních hodinách, ku příležitosti evropského herního veletrhu GamesCom, vypustila společnost do světa trailer, jehož myšlenka tkví jen a pouze v informaci, že Age of Empires IV se koná, na další detaily je video bohužel velmi skromné. Nově se také mluví o kompletní předělávce druhého i třetího dílu, po vzoru Definitive Edition

V upoutávce se míhají různé epochy, které si fanoušci série mohou přiřadit přímo k samotným předešlým dílům. Od římského impéria, přes dobývání hradů po britské červenokabátníky až po samuraje. V tuto chvíli však není známo, zda se jedná jen o ódu na historii značky či o náznak samotného zasazení.

Dozvídáme se však o tom, že vývoje se zhostí strategičtí veteráni z vývojářského studia Relic Entertainment, kteří se do herního průmyslu zapsali především výtečnými druhoválečnými strategiemi Company of Heroes.

Volba vývojářského rukopisu by mohla vybízet k tomu, že se série Age of Empires přesune v čase opět kupředu – jak má ve zvyku – a projdeme si herně historické lekce z období první či druhé světové války. Zda se teorie naplní, prozradí čas. Kam byste si přáli vy, aby se série vydala? 

Zdroje: 

Diskuse ke článku Microsoft ohlásil Age of Empires 4! Vývoje se zhostí tvůrci Company of Heroes

Žádné komentáře.