Muž byl vyveden z kina kvůli údajnému nahrávání filmu přes Google Glass
I když jsou chytré brýle od Google prvním produktem svého druhu, který se v současné době veřejně testuje, musí si také jako první projít řadou úskalí. Pětatřicetiletý muž a jeho manželka byli nuceni opustit kino při promítání filmu Jack Ryan: V utajení. Důvodem byly brýle Google Glass, které měl muž na sobě. Incident se odehrál v kině AMC v nákupním centru Easton Town Center, které se nachází ve městě Columbus státu Ohio. Federální agenti z Ministerstva vnitřní bezpečnosti (Department of Homeland Security - DHS) se muže chopili, sundali mu brýle z obličeje a dvojici vyvedli ze sálu k výslechu.
Obviněný muž agentům řekl, že brýle mají funkci natáčení videa vypnutou a že je má na očích, protože jsou propojeny s jeho předepsanými kontaktními čočkami. "Dokola jsem jim říkal, že jsem nic nenahrával - Google Glass byly vypnuté, ale oni mi stále tvrdili, že je viděli zapnuté. Vysvětlil jsem jim, že kdyby to byla pravda, viděli by z malé obrazovky vycházet světlo. Chtěl jsem jim to ukázat, ale nedovolili mi se brýlí dotknout, abych prý nemohl vymazat důkazy, které v nich byly," řekl muž na serveru Gadgeteer. Dlouhé vyzvídání nebralo konce. Muž musel odpovědět na řadu otázek - jak se k brýlím dostal, co mu za to Google zaplatil a kdo je jeho šéf.
Následně se k výslechu dostavil zástupce filmové asociace s notebookem a slovy: "To byla tvoje poslední šance se přiznat." Spojil brýle s počítačem a stáhl z nich veškerá data, která začal detailně procházet. Když nic nenašli, podívali se ještě do jeho telefonu, a pak došli k závěru, že nic neudělal. Muž se divil, proč to neudělali hned na začátku, přičemž dostal odpověď, že se zrovna v tomto kině při promítání tohoto filmu často potýkají s pirátstvím. Místo toho, aby mladíka předem upozornili, že si má brýle sundat, vedení kina AMC zavolalo zástupce filmové asociace a ten zase DHS. Za způsobené problémy dostal nejmenovaný muž čtyři lístky do kina.
Zpráva se nejdříve objevila na serveru The Gadgeteer a poté obletěla celý svět. Google Glass to rozhodně nemají jednoduché. Ještě se ani neprodávají a britská vláda je již zakázala používat při řízení vozidel. Řidiči se nesmí rozptylovat, jinak jim hrozí pokuta. Podobný případ si před nedávnem zažila žena z USA, která byla zastavena policistou za rychlou jízdu. Dostala pokutu a kvůli toho, že měla Google Glass byla rovněž předvolána před soud, který nakonec obvinění zamítl, protože dle soudu není možné dokázat, že byly brýle zapnuté.
I když jsou Google Glass nejznámějšími chytrými brýlemi, ve stopách Googlu pomalu jdou také další společnosti. Své brýle vyvíjí například čínská firma Baidu nebo Microsoft. Ve hře jsou také alternativní způsoby rozšířené reality přímo v kontaktních čočkách iOptik. Jak jste si mohli dnes přečíst, toto řešení zřejmě nebude to pravé ořechové pro ochránce zákona.