CDR.cz - Vybráno z IT

Modrá narozeninová edice Raspberry Pi – v prodeji nebude, můžete ji ale vyhrát

Ten čas neuvěřitelně letí! Oblíbený mini počítač Raspberry Pi slaví už rok svého prodeje s velkým úspěchem. A právě k této příležitosti vznikla limitovaná edice v modrém vydání. Získá ji ale jen tisíc vyvolených.
Raspberry Pi Blue - uvodni foto

O tomto populárním a levném mini počítači, který je osazen hardwarem s nízkým výkonem, jsme vás informovali již v několika článcích, mezi nimiž naleznete i velmi obsáhlou a detailní recenzi. Díky jeho nízké pořizovací ceně a širokým možnostem využití se ale stal velmi oblíbenou "hračkou" v řadách počítačových nadšenců. K dostání je také několik dalších přídavných modulů, které by někomu na desce Raspberry mohly chybět. Vznikají tak různé a mnohdy zajímavé projekty, které tento malý a snadno programovatelný počítač využívají - některé z nich by mohla v budoucnu pohánět i tato modrá malina.

Modrá edice Raspberry Pi vznikla totiž ku příležitosti oslavy prvního roku prodeje tohoto jednodeskového počítače a uvolní ji společnost RS Components, jeden z distributorů desek. Vlastnit ji bude ale pouze několik vybraných či vylosovaných majitelů, jelikož do výroby půjde jen tisíc kusů. Většinu z nich pak dostanou projekty (dobročinné účely) či jednotlivci, kteří se pohybují v oblasti vzdělávání a práce s mládeží. Část z této limitované edice si ale RS Components nechal a zasoutěžit si o ni můžete i vy. Stačí mít kreativní a zajímavý nápad, jak Raspberry Pi využít, tweetnout ho na Twitteru pro účet @RSElectronics s hashtagem #bluePi, a pokud budete mít štěstí, budete patřit mezi ty, které si distributor vybere a obdaruje je tímto jedinečným modelem. Soutěž byla zahájena toto pondělí a po dobu následujících čtyř týdnů pak bude speciální porotou v každém týdnu vylosováno a odměněno 10 nejlepších nápadů.

Raspberry Pi Blue - balení

Hardwarově je tento speciální modrý kousek zcela srovnatelný s běžně prodávaným modelem Raspberry Pi varianty B, který vlastní 512 MB operační paměti. Existuje mimochodem také levnější model A. Lišit se tak bude tento počítač pouze vzhledově a to modrou barvou desky (normálně zelenou) a součástí balení bude i průhledný (nejspíše dvoudílný) plastový kryt, samozřejmě v modré barvě a s otvory pro připojitelné konektory. To je určitě milá věc, protože standardně se Raspberry prodává volně bez krytu či krabičky - uživatel byl odkázán na vlastní tvořivost nebo dodatečný nákup již vyrobených alternativních krabiček nabízených na internetu. Součástí balení je ale také podepsaný certifikát pravosti, který obsahuje i výrobní číslo konkrétního modrého počítače.

Tagy: 
Zdroje: 

Petr Kodl (Google+)

Extrovertní perfekcionista, jehož snem je pochopení žen a jiných technologických záhad či vymožeností jednadvacátého století.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Modrá narozeninová edice Raspberry Pi – v prodeji nebude, můžete ji ale vyhrát

Žádné komentáře.