CDR.cz - Vybráno z IT

Valve ohlásilo novou hru ze světa Portalu. Vyjde na jaře zdarma pro VR

Příští týden na Game Developers Conference v San Franciscu dojde k odhalení nové hry od studia Valve. Ponese název The Lab a bude zasazena do série Portal, se kterou si společnost pohrávala už během Steam VR Performance Tool.
991101 20110228 Screen 014

Valve to se svojí virtuální realitou Steam VR (HTC Vive) myslí vážně a neusíná na vavřínech. Před dvěma týdny jste si mohli ozkoušet svoji sestavu, zda je připravena na zátěž v náročném prostředí, a to skrze bezplatný nástroj Steam VR Performance Tool (více info).

Steamvr 2Htc Vive Vr 5

Tento testovací software spustil benchmark v prostředí Portalu, kde rozkládal robota Atlase známého z kooperativní části druhého dílu. Touto jednohubkou však Valve s virtuální realitou v rámci této značky neskončilo, příští týden dojde k odhalení nového netradičního dílu.

Nejedná se zřejmě o plnohodnotný třetí díl (a tak mohou oblíbené fórky, že Valve neumí do tří počítat, nadále zůstat), ale o boční produkt nesoucí název The Lab. Zřejmě z toho důvodu, že bude pravděpodobně dostupný pouze pro jejich virtuální headset HTC Vive (exkluzivita však nebyla výslovně potvrzena). 

Cenovou kategorii se rozhodlo studio zvolit tu nejméně násilnou – bezplatnou. Přeci jen se virtuální realita nachází v plenkách a autory všech headsetů čeká povědomá válka o přízeň zákazníků (a samotná zařízení jsou už tak drahá). Bylo by ale zbytečné čekat herní dobu porovnatelnou s prvními dvěmy díly. 

Portal 2Portal 3

Herní komunita už delší dobu přemýšlí, jakým směrem se Valve vydá se svojí virtuální realitou. Někteří spekulují, že má v zásobě třetí díl Half-Life, se kterým by vyrukovali právě na svá nová zařízení a zneužili akumulovaný hype ve prospěch jejich prodejů. Skutečnost nakonec není tak daleko od pravdy, jen se jedná o sérii Portal.

V tuto chvíli není o hře příliš známo, více informací odhalí Valve příští týden v rámci Game Developers Conference, která se koná v San Franciscu. Samozřejmě budeme informovat. 

Porovnáváme: 
 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Valve ohlásilo novou hru ze světa Portalu. Vyjde na jaře zdarma pro VR

Žádné komentáře.