Běžný digitální těhotenský test by svým výkonem porazil i první počítač od IBM
Vývoj digitální technologie ovlivnil snad všechny obory takovou rychlostí, že to vlastně nyní považují všichni za samozřejmost. Vývoji neunikly ani těhotenské testy, které v původní podobě vypadaly jako tyčinky, které se zkrátka po styku z ženskou močí zbarvily a na základě zbarvení se dalo předpokládat, zda je žena těhotná či nikoliv.
V současné době však existují velice sofistikované digitální těhotenské testy, které mají vlastní LCD displej, procesor o výkonu 4 až 8 MHz či vlastní operační paměť o velikosti 64 bajtů. Celá jsou pak poháněny malou knoflíkovou baterií. Zajímavé na celé věci je, že podobné parametry měl i historicky první osobní počítač, kterým byl IBM PC 5150 s frekvencí procesoru 4,77 MHz, který měl premiéru 12.8.1981.
Jeden z uživatelů Twitteru, který je registrován jako Foone, podrobil digitální těhotenské testy své analýze a zhodnotil to následovně: „V porovnání s dnešními počítači se mohou zdát digitální těhotenské testy po výkonností stránce prakticky nepoužitelné. Ve skutečnosti ale dovedou zpracovat stejný počet instrukcí jako první osobní počítač. A v praxi možná dokonce ještě více.“
Foone však dodává, že i když se v dnešních dnech jedná v případě těhotenských testů o malý počítač, má v sobě stále ukrytý papírový proužek, který je stále potřeba uvést do kontaktu s močí. Takže se v podstatě jedná o mini počítač kolem papírového proužku místo zastaralé technologie, kde je jen proužek. Navíc procesor ani čipy nejsou programovatelné, takže si zde ani nemůžete zahrát původní verzi Maria či Dooma, jak se mohlo v posledních dnech zdát z některých zpráv.