CDR.cz - Vybráno z IT

Bill Gates opustil Microsoft a chce se věnovat pouze charitě

Bill Gates, jakožto spoluzakladatel společnost Microsoft, se rozhodl definitivně opustit svou společnost a chce se spolu se svou manželkou věnovat pouze charitě a záchraně lidstva.

Zdroj:Forbes 

Bill Gates odstoupil z představenstva společnosti Microsoft a zaměřit se na svou vášeň, filatropii. Svoji společnost začal postupně opouštět již v roce 2000, kdy si zpočátku jen snižoval úvazek. V roce 2008 se pak následně vzdal i některých svých významných postů ve vedení společnosti Microsoft a začal svou pozornost zaměřovat spíše na charitu. Od roku 2014, kdy odešel z funkce předsedy správní rady, se de facto věnuje na plný úvazek nadaci, kterou vlastní spolu se svou manželkou Melindou. 

Zdroj: Zive.cz

V rámci nadace tak místo debuggování nejrůznějších problémů, řeší globální problémy lidstva a zaměřuje se na boj s nimi. Jeho nadace dokáže pracovat velice efektivně i díky osobnosti Billa Gatese a jeho organizačním schopnostem. Pravdou je, že mu v řízení organizace pomáhá i jeho seznam kontaktů, ve kterém nechybí žádní světově důležití lidé, politici, nositelé nobelových cen či vědci. 

Cesta na vrchol

Vše se začalo v pouhých 13 letech, kdy malý Bill napsal svou prvotinu. Jednalo se o primitivní hru piškvorky. Již v 17 letech prodal svůj oficiálně první softwarový program. Svoje krátké období studií započal v roce 1973 nástupem na Harvard, ale již po roce pobyt na prestižní univerzitě ukončil, protože ho až příliš odváděla od počítačů.

Pusťte si 5 let starou přednášku Billa Gatese o tom, že nejsme připraveni na další pandemii (s českými titulky)

Nenechal se odradit odchodem z univerzity a v roce 1975 se svým spolužákem Paulem Allenem vymyslel programovací jazyk BASIC a založili spolu malou společnost s 15 zaměstnanci, které dali jméno Microsoft. Microsoft se rozjel především díky spolupráci s výrobcem počítačů IBM, pro kterou v roce 1981 napsal společnost MS-DOS. Druhou vlnu úspěchu pak přinesl Microsoftu samozřejmě vývoj operačního systému Windows. 

Zdroje: 

Diskuse ke článku Bill Gates opustil Microsoft a chce se věnovat pouze charitě

Středa, 18 Březen 2020 - 14:23 | totojane | no nevím jestli pod tou charitou nemyslí další...
Středa, 18 Březen 2020 - 07:23 | Gaunter | "Bill Gates opustil Microsoft a chce se...
Úterý, 17 Březen 2020 - 15:29 | urban | Hned prvni veta po perexu je taky divna, uz jsem...
Úterý, 17 Březen 2020 - 14:42 | DRK | souhlas. "vymyslel programovací jazyk BASIC...
Úterý, 17 Březen 2020 - 14:38 | corwin78 | Bill Gates rozhodně nevymyslel BASIC, pouze...

Zobrazit diskusi