CDR.cz - Vybráno z IT

Další pacient obdrží mozkový implantát od Neuralinku

Zdroj: Shuttestock

Neuralink, společnost založená Elonem Muskem, rozšiřuje svůj vliv v oblasti neurotechnologií tím, že poskytuje další možnost implantace mozku. Tato inovativní technologie má potenciál změnit životy lidí s neurologickými poruchami, jako jsou ALS nebo poranění míchy.

Elon Musk nedávno uvedl, že firma přijímá žádosti od potenciálních kandidátů na druhý implantát. Neuralink zahájil nábor účastníků pro svou první klinickou studii minulý rok, s cílem pomoci lidem s ALS, poraněním míchy nebo jinými stavy vedoucími ke kvadruplegii.

Zdroj: Shutterstock

Společnost také představila možné řešení problému, který způsobil selhání Arbaughova implantátu přibližně měsíc po operaci. Podle společnosti se některá vlákna implantátu „stáhla z mozku“, což vedlo k poruše. Arbaugh nedávno pro Bloomberg uvedl, že aktualizace softwaru obnovila mnoho funkcí. Neuralink zveřejnil videa, kde Arbaugh, který je ochrnutý od krku dolů, hraje šachy, ovládá hudební přehrávač a provádí další aktivity.

Neuralink informoval FDA, že při druhém zákroku umístí vlákna implantátu hlouběji do mozku, aby se předešlo problémům, jako byly ty, které nastaly u Arbaugha. FDA tyto změny schválila. Společnost plánuje provést druhou operaci v červnu a již přijala více než 1 000 žádostí od lidí, kteří se chtějí účastnit studie.

Tagy: 
Zdroje: 

Diskuse ke článku Další pacient obdrží mozkový implantát od Neuralinku

Žádné komentáře.