CDR.cz - Vybráno z IT

mozek

Právě se objevila nová naděje pro pacienty, kteří trpí paralýzou těla. Nová metoda zavede pomocí stentu elektrodu žilou až k mozku, kde elektroda snímá výboje v mozku. Následně tyto údaje předává...
Díky zařízení BrainGate2 mají lidé, kteří jsou ochrnuti od krku dolů, možnost ovládat tablet jen pomocí svých myšlenek, pomocí soustavy mikroelektrod impantovaných do motorického centra v mozku.
nepřehlédněte
3 D Printed Vascular System Stratasys
Domy, drony, hračky, tkáně... Tisknout už umíme ledacos. Použití technologie 3D tisku má velký potenciál i v oblasti chirurgie, kde pomáhá vyzkoušet zákrok ještě předtím, než k němu doopravdy dojde...
Thync Uvodni 2
Tento týden vydala společnost Thync stejnojmenný headset, kterým může nositel manipulovat se svoji vlastní náladou. Že to zní jako šílený sci-fi film?
nepřehlédněte
M 1
Nedávné pokusy NASA odhalily, že lidé, kteří v budoucnosti poletí k rudé planetě budou vystaveni vážnému zdravotnímu riziku. V ohrožení přitom bude nejdůležitější orgán v lidském těle. Mozek.
Transplantace Hlavy
Do dvou let by chtěl italský chirurg Sergio Canavero vyzkoušet unikátní operaci, při níž by došlo ke transplantaci hlavy člověka. Mnoho lékařů se přitom na jeho nápad dívá skepticky. Ital ale...
nepřehlédněte
Mozek Dekoder
Vědci vytvořili speciální algoritmus, který dokáže dešifrovat vnitřní hlas člověka. V blízké budoucnosti by tak naše vlastní myšlenky nemusely být zase až tak soukromé.
 
nepřehlédněte
Britští vědci už několik let experimentují s metodami přímé stimulace mozku za pomocí mírných elektrošoků. Výsledky prý hovoří jasně, léčba zvyšuje aktivitu neuronů a schopnost učit se.
uwbrainresearch
Posadit dvě pokusné osoby do oddělených budov, omotat je dráty a vše přes Internet propojit. Přichází ovládání myšlenkou. Pomoc či hrozba?
K-Comp-640x353
Počítače se neustále vyvíjí, výkon roste, ale jak se zdá, stále jsme na samém počátku. Pokud bychom srovnali mozek se superpočítačem, dostal by elektronický výtvor člověka slušný výprask. Vědci...