CDR.cz - Vybráno z IT

Motorola uvolnila bootloader pro svou "mrtvou" Moto X. Ne však úplně zadarmo

Již je to nějaký čas, co Motorola bezdůvodně ukončila podporu u své vlajkové lodi Moto X z roku 2014. Plno nespokojených zákazníků, kterým se ani trochu nedivíme, tak asi zapříčinilo, že se Motorola rozhodla uvolnit alespoň bootloader.
Moto X 1

Na oko vstřícný krok od Motoroly, který bohužel následoval po samotném zrušení další podpory pro Moto X. Přitom se jednalo o poměrně úspěšný model. Představte si, že držíte v rukou rok starou vlajkovou loď výrobce, u které vám najednou bezdůvodně zruší podporu, a s tím tedy i aktualizaci na nejnovější Android 6 Marshmallow.

Moto X 4

Není však moc pravděpodobné, že by ukončení podpory Moto X nějak souviselo s tím, že nový majitel mobilní divize Motoroly - společnost Lenovo - již nadále nebude používát značku Motorola na svých výrobcích. Výrobky nově ponesou výhradně brand Lenova s označením Moto či okřídleným logem M.

Majitelé Moto X budou jistě stále mít pachuť v ústech při vyslovení slova "Motorola", ale už si alespoň nemusí tak moc zoufat. Po uvolnění bootloaderu vývojářům určitě nebude dlouho trvat a brzy se tak uživatelé dočkají neoficiálních aktualizací od nejznámější vývojářské skupiny CyanogenMod nebo jim podobných.

Motorola prý pouze čekala, až dostane k tomuto kroku "zelenou" od společností operátorů Verizon a AT&T, které byly v některých státech výhradními prodejci Moto X. I tak si to ale Motorola rafinovaně pojistila. Abyste totiž mohli odemknout bootloader, musíte navštívit jejich stránky, které vás upozorní na všechny možná rizika s tím spojená, samozřejmě přijdete o kompletní záruku na telefon ze strany Motoroly a pro zobrazení úplného postupu musíte souhlasit s jejich dalšími právními podmínkami.

Moto X 2Moto X 3

Samozřejmě, pořád to není a ani nemůže být to samé, jako doručení oficiální aktualizace. Na druhou stranu, pokud se majitelé Moto X blíží ke konci záruční doby, tak je to svým způsobem pořád lepší varianta, než mít doma smartphone bez jakékoliv další podpory.

Zdroje: 

1, 2, 3, 4, 5

Daniel Szkrobisz

Absolvent HŠML v Mariánských Lázních, který se víc než o gastronomii zajímá o IT a takové to domácí montování.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Motorola uvolnila bootloader pro svou "mrtvou" Moto X. Ne však úplně zadarmo

Pondělí, 25 Leden 2016 - 21:45 | Pepa Zdepa | Měli by zůstat u těch chytrých hodinek... http://...
Čtvrtek, 14 Leden 2016 - 09:20 | DavidM | Opravdu bych chtěl mít jistotu autora že za tím...

Zobrazit diskusi