CDR.cz - Vybráno z IT

samořídící automobily

nepřehlédněte
Volvo Xc 60 Uber
Uber má nového spojence. Svá plně autonomní vozidla bez řidiče bude vyvíjet ve spolupráci s Volvem. První samořídící auto se dostane na americké silnice ke konci srpna
nepřehlédněte
Traffic
Automobilky nepřestávají překvapovat novými technologiemi. Německý prodejce automobilů Audi se ve vývoji vydal novou cestou. Než aby vozidlům přidával další bezpečnostní prvky, zaměřil se na to,...
nepřehlédněte
Tesla Model S
Doprava budoucnosti je na spadnutí. Velká Británie chce být krok napřed a začíná řešit doplnění zákonů pro příchod autonomních vozidel.
Patent Car 0
Google získal patent na lepící kapotu pro své připravované samořídící automobily. Nový nápad umožní v případě nárazu chytit chodce na kapotu jako mouchu na lepící štítek. Vzbudí nová technologie...
Google Selfdriving Car
Vozidla s plně automatizovaným řízením nesmí na silnici jezdit bez pravidel. Sice je ještě na cestách oficiálně nevídáme, ale již nyní se v Kalifornii projednávají nová pravidla silničního provozu.
nepřehlédněte
Volvo Hololens
Autonomní vůz Volvo, jehož design budete moci upravovat na trojrozměrném modelu přímo v showroomu. Taková je představa výsledku spojení těchto dvou silných firem.
Tesla Autopilot
Společnost Tesla Motors před nedávnem vydala aktualizaci softwaru pro své elektromobily, díky níž mohou majitelé vozidel této značky využít novou funkci autonomního řízení.
 
Google Lexus
První vážnější dopravní nehoda autonomního vozidla Google se odehrála v Kalifornii. Šéf projektu zvažuje do auta instalovat varovný systém před nepozornými řidiči.
nepřehlédněte
Freightliner Inspiration Truck
Bezpečné samořídící nákladní vozidlo výrobce Daimler může jezdit po nevadských dálnicích.
Chevrolet Fnr
Čínská odnož Chevroletu představila neobyčejný koncept elektromobilu při příležitosti desetiletého výročí existence značky v Číně.
Mercedes Benz F 015
To jste ještě neviděli! Luxusní automobil budoucnosti od Mercedesu, který nepotřebuje řidiče, má nabídnout pohodlí, dostatek prostoru a klid pro práci.
nepřehlédněte
Apple Icar Steve Jobs
Tajný projekt applovského iAuta je v plném proudu. Apple chce dostat svůj elektromobil na trh do pěti let.
Van 2 0
Apple má ambiciózní plány, v americkém městě se prohání automobil se záhadným výkonným kamerovým aparátem. Co má firma za lubem?
Google Self Driving Project
Google, hlavní investor firmy Uber, chystá vlastní službu autonomních taxíků podobnou Uberu. Když to nejde s partnerem, pojede v tom sám.
nepřehlédněte
Bmw Smartwatch
Auto, které přijede na vyzvání? BMW představilo koncept vozu BMW i3 s chytrým parkovacím asistentem, co to hravě zvládne.