Čína přeměňuje své staré stíhačky na drony. Může je použít při útoku na Taiwan
Podle satelitních fotografií provozuje Čína na dvou letištích poblíž Taiwanu několik desítek stíhaček J-6. Podle analytiků se jedná o bezpilotní letouny, které vznikly z vyřazených stíhacích letounů J-6. Stíhačka Shenyang J-6 je čínská verze sovětského stíhacího letounu Mig-19. Čína tento letoun vyráběla mezi lety 1958 až 1986 a bylo vyrobeno více než 4500 stíhaček J-6.
Letoun dosahuje maximální rychlosti Mach 1,3 a je poháněn dvojicí proudových motorů Liming Wopen-6A (Tumansky R-9). Stíhačky J-6 byly zastaralé už v 80. letech 20. století, přesto je Čína vyřadila z aktivní služby až v roce 2010. V roce 2013 se objevily první informace, že Čínská lidová republika přestavuje některé ještě zachovalé vyřazené letouny J-6 na bezpilotní letouny. Nyní satelitní snímky z leteckých základen Lianchen a Yantan-li mají dokazovat, že Čína skutečně bezpilotní verze stíhaček J-6 v počtech mnoha desítek kusů skutečně provozuje.
Taková strategie by dávala smysl, protože během války o Náhorní Karabach použil úspěšně Ázerbájdžán přestavěné letouny Antonov An-2 jako návnadu k přemožení arménské protivzdušné obrany. Čína může v útoku a invazi na Taiwan využít stíhačky J-6 buď jako návnadu k přemožení taiwanské protivzdušné obrany, kdy Taiwanská PVO bude vylákána na tyto postradatelné cíle a následně moderní čínské letouny taiwanskou protivzdušnou obranu zničí nebo může Čína vybavit bezpilotní J-6 moderními střelami vzduch-vzduch nebo vzduch-země a posílat je na sebevražedné mise, při kterých budou bezpilotní J-6 útočit na těžce bráněné cíle.