CDR.cz - Vybráno z IT

mapy

Seznam Mapy Kopie

Seznam zkvalitnil své 3D mapy – nabízí lepší zobrazení než Google? Porovnáváme!

Přestože Google nabízí 3D zobrazení států a měst po celém světě už několik let, Česká republika v jeho podání není zrovna skvostná. Seznam se tedy snaží dohnat krok a nabídnout lepší alternativu.
Hapticka Mapa

Mapy.cz mají nové funkce, ukládají ušlou trasu a pomáhají nevidomým

Oblíbená mapová služba od Seznam.cz umí další praktické věci. Díky funkci Stopař si můžete uložit své zážitky z výletů a nevidomí zase ocení nové haptické mapy Slovenska.
Wewantgooglestreetview

Kam Google nemůže, nastrčí ovce - jak vznikl projekt Sheep View 360°

Obyvatelé Faerských ostrovů touží stát se součástí Google Street View. Internetový gigant nemá zájem zemi zmapovat, a tak bylo potřeba zakročit. Byla spuštěna petice s hashtagem ...
Mapy Cz 1

Seznam.cz konečně se srozumitelnou mapou - nové podklady brzy i v GPS navigacích

Oblíbený český vyhledávač spustil novou podobu svých map, která má uživatelům nabídnou snadnější orientaci díky zvýrazněným orientačním bodům. Dostupné budou i nadále zdarma.
nepřehlédněte
Offline Google Maps Thumb

Google Mapy pro Android se dočkaly offline režimu. Brzy dorazí i pro iOS

Mobilní aplikace Mapy od Google se nyní obejde i bez internetu. Vylepšené mapy poskytují navigaci v offline režimu. Nová funkce bude brzy zpřístupněna také pro iOS zařízení.
Fiat 500

Nový Fiat 500 nabídne komplexní mapy TomTom Live

Čerstvé mapy, aktuální dopravní informace, výhled počasí a mnoho dalšího přináší informační systém Uconnect LIVE do facelifut vozu Fiat 500.
nepřehlédněte
Mapy Title

Mapy.cz jsou bez aktuálních dat jízdních řádů, CHAPSu nefunguje web - úmyslně?

Ukázkový příklad toho, jak může soukromá firma vydělávat na státních zakázkách. CHAPS s.r.o. nadále exkluzivně dodává data jízdních řádů IDOSu a kvůli nefungujícím stránkám, které se tváří jako...
Van 2 0

Nový projekt Apple: Služba podobná Street View nebo samořídící auto?

Apple má ambiciózní plány, v americkém městě se prohání automobil se záhadným výkonným kamerovým aparátem. Co má firma za lubem?

Projekt Tango - Google ukázal smartphone, který vytvoří 3D model okolí

Smartphone se snímací funkcí okolního prostředí? Proč ne! Nasnímejte nejrůznější místnosti a použijte je ve hře nebo pro vytvoření mapy.
mapa_cdr_gps

Pryč s mapou, na výlet a kešky jedině s ruční GPS navigací. Pohled na dvojici...

Náš nedávný IT Výlet se nesl v duchu náročného pobíhání terénem, což s sebou neslo i nutnost hledání správných cest. Jak se ostatně říká „Všechny cesty vedou do Říma“ a my jsme tam v případě...
PR článek
gps_navigace_cdr_1

Silnice znát nepotřebujete: Jaká autonavigace vás dostane do cíle nejrychleji?

S papírovou mapou není plánování trasy zrovna nejpohodlnější. V 21. století je jasnou volbou GPS navigace, která optimální trasu nalezne za uživatele a navíc zobrazí spoustu užitečných informací....
panorama-auto

Vlastní "Street View" chce brzy nabídnout jak kalifornský Apple,...

Apple vyvíjí vlastní mapový systém. Šlápne podruhé do stejné louže nebo se ponaučí ze svých chyb? Také český vyhledávač nezahálí a službě Mapy.cz přidá nové atraktivní funkce.
apple-wifislam

Apple chce vylepšit své mapy, kupuje mladičký WiFiSlam

I mistr tesař se někdy utne. A kalifornské společnosti Apple se to hned se svým mapovým systémem povedlo několikrát po sobě. Pomůže vytrhnout trn z paty a hlavně vylepšit reputaci akvizice výrobce...
google-aconcagua

S Google Maps až na Mount Everest

Mnoho z nás by chtělo někdy ve svém životě navštívit řadu nejrůznějších míst na Zemi. U některých jedinců je seznam tak dlouhý, že je pro ně obtížné si jej splnit celý. Google se alespoň z části...
google-osel

Auto Street View údajně přejelo osla, Google jeho zabití odmítá

Automobil společnosti Google při pořizování fotografií pro mapy Street View občas zachytí nečekané situace. Stejně tak tomu bylo i v případě snímání krajiny v Botswaně.

Stránky