CDR.cz - Vybráno z IT

stavby

Dubaj je známá svými extravagantními stavbami, které přitahují pozornost celého světa. Jednou z nich má být i hotel ve tvaru Měsíce, který plánují postavit na umělém ostrově Palm Jumeirah. Hotel se...
Na University of Marine se rozhodli, že zefektivní 3D tisk obytných domů a přišli s ekologickým domem ze dřeva, který je vytištěný za jeden den a navíc je plně recyklovatelný.
Společnost Scoolpt po svém úspěchu, kdy vypustila na Vltavu svého Prvoka zkouší minimalizovat náklady tak, aby se dostaly na třetinu a celý Prvok se stal dostupnější. Navíc připravuje i Druhoka,...
Společnost ICON se rozhodla zahájit výstavbu nízkonákladových domů o výměře 60 metrů čtverečných. Celý tento objekt je vytištěn na 3D tiskárně za pomocí klasického cementu. Tento dům má dokonce i...
nepřehlédněte
London Tallest Building Top
Historické centrum britské metropole ožije novou atrakcí. Stavba 1 Undershaft se má stát nejvyšší budovou londýnské městské části City of London.
Meydan One
Rozsáhlý projekt o rozloze 5 milionů metrů čtverečních nabídne komplexní služby na jednom místě se dvěma NEJ - nejdelší krytou sjezdovkou a nejvyšší obytnou budovou na světě.
nepřehlédněte
3 D Print Building Dubai 1
Ne, není to sen. Možná stojíme u zrodu 3D tisku našich obydlí. Dubaj se stane domovem první kancelářské budovy na světě kompletně vytisknuté na 3D tiskárně včetně zařizovacích předmětů.
 
nepřehlédněte
Hadrian 3
Další lidské zaměstnání je ohroženo roboty. Zatímco běžní zedníci staví dům dlouhé měsíce, Hadrianovi stačí pouhé dva dny a 3D plánek.