CDR.cz - Vybráno z IT

Epic nabízí další hry zdarma: Na vyzvednutí 11 z 15 máte čas do pondělních 17:00

Digitální obchod s videohrami Epic Games Store nadále rozdává hry zdarma i o vánočních svátcích. Tentokrát si přijdou na své hráči akčních her viděných ze třetí osoby.

V online obchodě s videohrami Epic Games Store máte možnost až do 17:00 (27.12.) získat zdarma videohru Control.

Za hrou Control stojí finští herní vývojáři ze studia Remedy Entertainment. Studio Remedy Entertainment bylo založeno ve Finsku v roce 1995 a jeho vývojáři mají na svědomí takové pecky jako oba dva díly third person střílečky Max Payne (hry vyšly v roce 2001 a 2003) nebo survival hororovou akční adventuru Alan Wake z roku 2010.

Ve hře Control ovládáte agentku Jesse Faden, která pátrá po svém nezvěstném bratrovi uvnitř federálního úřadu zkoumajícího paranormální jevy. Na tento úřad zkoumající paranormální jevy právě zaútočila tajemná síla s názvem Hiss, která zabila ředitele úřadu a lidi uvnitř si podmanila. Agentce Jesse Faden tedy nezbývá nic jiného, než se vydat hluboko do útrob samotného úřadu, osvobodit ho a snad najít svého bratra. Jesse ale naštěstí taktéž ovládá i některé psychické/paranormální síly, jako je např. telekineze.

Ve hře postupně plníte 10 rozsáhlých hlavních příběhových misí a k tomu několik vedlejších úkolů. Počítejte s tím, že pokud půjdete jen po hlavní příběhové linii, tak hru dohrajete za přibližně 10 až 15 hodin, pokud budete i plnit všechny vedlejší úkoly a zkoumat okolí, tak vám dohrání hry zabere asi 25 hodin. Epic nabízí zdarma základní hru, která běžně stojí 730 korun. Pokud budete chtít k této hře datadisky The Foundation a AWE, tak si budete muset připlatit 152 korun.

Hra Control si vysloužila na metacritic od odborných recenzentů metascore 85 a od hráčů následně souhrnné hodnocení 7,3.

Control si můžete přidat zdarma do své knihovny na tomto odkazu.

Zdroje: 

Epic Games Store

Petr "Ereb" Vašíček

Redaktor CDR/DIIT píšící o všem, co souvisí s autorským právem, světem robotiky, stále záhadným vesmírem a technickými novinkami v oblasti vojenství. Cizí mu není ani svět videoher - rád s nostalgií vzpomíná na staré herní konzole a herní pecky, kvůli nimž už dnes člověk musí sáhnout po DOSBoxu.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Epic nabízí další hry zdarma: Na vyzvednutí 11 z 15 máte čas do pondělních 17:00

Žádné komentáře.