CDR.cz - Vybráno z IT

Epic rozdává hry zdarma: Vyzvedněte si 7. ze 17 do úterních 17:00

Je tady Boží hod vánoční a obchod Epic Games Store nadále rozdává zdarma nové hry. Tentokrát potěší hráče stříleček.

Až do zítřejších 17:00 (26.12.) máte možnost získat v online obchodě s videohrami Epic Games Store zdarma sci-fi střílečku s RPG prvky The Outer Worlds.

Unikla Vám tato akce? Podívejte se do naší kategorie HRY ZDARMA, kde vám přinášíme pravidelný přehled aktuálních nadílek

Hra vyšla v roce 2019 a stojí za ní američtí herní vývojáři ze studia Obsidian Entertainment. The Outer Worlds se odehrává ve 24. století a představuje retrofuturistickou vizi budoucnosti, ve které se lidstvo vydalo dobýt vesmír, ačkoli jeho kultura a technologie stále připomíná 40. léta 20. století. Dějištěm samotné hry je odlehlá kolonie v soustavě Halcyon, kam byly vyslány dvě lodě s osadníky. Hráč se ujímá role člena posádky druhé z těchto lodí, která se z neznámých důvodů odchýlila z kurzu a na několik desetiletí zmizela, zanechávajíc tisíce hibernovaných osadníků napospas osudu.

Naše dobrodružství začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina probuzen z mnohaletého spánku vědcem Phineasem Wellesem. Od něj se hlavní hrdina dozví, že kolonii (údajně neschopně spravovaná extrémně byrokratickými korporacemi) hrozí zánik a jedinou šancí na záchranu je najít způsob, jak probudit z hibernace inženýry a další specialisty, kteří tvořili posádku vaší lodi.

Čeká vás plnění hlavních a vedlejších úkolů, četné souboje s nepřáteli, ve kterých můžete využít přehršel chladných a střelných zbraní. Při hraní hry můžete nabírat společníky, kteří mají své vlastní úkoly, které jim pomůžete splnit. Hra se na Epicu prodává v tzv. Spacer's Choice Edici, která obsahuje základní hru a obě dvě příběhové rozšíření. Na Epicu se Spacer's Choice Edice prodává běžně za 1599 korun a její dohrání vám zabere přibližně 36 hodin vašeho času. Na metacritic získala hra The Outer Worlds od odborných recenzentů souhrnné hodnocení 82. Od hráčů pak 7,9.

Hru The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition můžete získat zdarma na tomto odkazu.

Zdroje: 

Epic Games Store

Petr "Ereb" Vašíček

Redaktor CDR/DIIT píšící o všem, co souvisí s autorským právem, světem robotiky, stále záhadným vesmírem a technickými novinkami v oblasti vojenství. Cizí mu není ani svět videoher - rád s nostalgií vzpomíná na staré herní konzole a herní pecky, kvůli nimž už dnes člověk musí sáhnout po DOSBoxu.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Epic rozdává hry zdarma: Vyzvedněte si 7. ze 17 do úterních 17:00

Žádné komentáře.