CDR.cz - Vybráno z IT

Epic rozdává zdarma tři hry, které potěší hráče stříleček a strategických her

Digitální obchod s videohrami Epic Games Store nabízí tento týden zdarma tři hry, které potěší milovníky strategických her a stříleček viděných z první osoby.

Od 27.7. do 3.8. máte možnost si v online obchodě s videohrami Epic Games Store zdarma vyzvednout hry Homeworld Remastered Collection (obsahuje remasterované verze her Homeworld 1 a 2) a Severed Steel.

Unikla Vám tato akce? Podívejte se do naší kategorie HRY ZDARMA, kde vám přinášíme pravidelný přehled aktuálních nadílek

Homeworld Remastered Collection vyšel v roce 2015 a stojí za ním američtí herní vývojáři ze studia Gearbox Software. Jedná se o vylepšenou-remasterovanou verzi původních her Homeworld (1999) a Homeworld 2 (2003), které vytvořili Kanaďané ze studia Relic Entertainment.

První díl Homeworld série vypráví o osudu národa známého jako Kushan, který po tisíce let rozvíjel svou vlastní civilizaci na pouštní planetě Kharak. Kushané jednoho dne naleznou v poušti vrak lodi, který obsahuje záznamy, že Kharak není jejich rodnou planetou a zároveň obsahuje i mapu cesty k původnímu domovu Kushanů planetu Hiigaru. Kushané se rozhodnou postavit obří mateřskou loď a vrátit se zpět na Hiigaru. V tomto úsilí se jim ale bude snažit zabránit agresivní mimozemská rasa, která se bude snažit Kushany během putování k Hiigaru vyhladit.

Druhý díl se odehrává přibližně jedno století po konci prvního dílu. Kushané dorazili k rodné planetě Hiigaru, kde žili v relativním míru a prosperitě. Objevuje se ale nová hrozba agresivních mimozemšťanů a zase tak začíná záchrana holých životů před totálním vyhlazením. Znovu na vás čeká obří mateřská loď a souboj s nepřátelsky naladěnou mimozemskou civilizací.

Oba dva díly se řadí mezi vesmírné RTS, kde musíte těžit suroviny, doručovat je na mateřskou loď a dále je využívat k výrobě nových jednotek. Čeká vás vývoj nových technologií a četné souboje v kosmickém prostoru, kde budete muset vymyslet vhodnou taktiku k poražení mimozemských soupeřů.

Homeworld Remastered Collection se na Epicu běžně prodává za 750 korun a na metacritic získal od odborných recenzentů souhrnné hodnocení 86. Od hráčů pak celkové skóre 8,2. V balíku remasterů Homeworld her není přítomen samostatně spustitelný datadisk Homeworld Cataclysm.

Třetí hrou zdarma na Epicu je hra Severed Steel, která vyšla v roce 2021 a stojí za ní američtí herní vývojáři ze studia Greylock Studio. Jedná se o dynamickou parkourovou střílečku viděnou z první osoby a v hlavní roli s jednorukou hrdinkou. Severed Steel se odehrává v kyberpunkové budoucnosti, v níž světu vládnou všemocné korporace. Hlavní hrdinkou hry je jednoruká žena s přezdívkou Steel, která přišla o ruku kvůli jedné megakorporaci zvané EdenSys. Zmrzačená Steel sama sobě slíbí, že se megakorporaci EdenSys za toto kruté pomstí, a tak se vydává na svou osobní vendetu proti této společnosti.

Severed Steel je rychlou střílečkou, ve které zapomeňte na pomalé přecházení z krytu do krytu. Budete se muset snažit co nejrychleji eliminovat své nepřátele a přitom uhýbat před nepřátelskými projektily a střelami. Steel spoléhá na svou akrobacii (např. běhání po zdech) a na schopnost bullet time (zpomalení plynutí času). Ve svůj prospěch lze využívat i plně destruktivní prostředí. Severed Steel se na Epicu běžně prodává za 520 korun. Na metacritic tato hra získala od odborných recenzentů souhrnné hodnocení 73 a od hráčů 6,6.

Hry z Homeworld Remastered Collection můžete získat zdarma na tomto odkazu a hru Severed Steel na tomto odkazu.

Zdroje: 

Epic Games Store

Petr "Ereb" Vašíček

Redaktor CDR/DIIT píšící o všem, co souvisí s autorským právem, světem robotiky, stále záhadným vesmírem a technickými novinkami v oblasti vojenství. Cizí mu není ani svět videoher - rád s nostalgií vzpomíná na staré herní konzole a herní pecky, kvůli nimž už dnes člověk musí sáhnout po DOSBoxu.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Epic rozdává zdarma tři hry, které potěší hráče stříleček a strategických her

Žádné komentáře.