CDR.cz - Vybráno z IT

Nejočekávanější RPG hry pro rok 2016 (+ anketa)

Rpg Roku 2016
Téma nejočekávanějších nezávislých i akčních her máme úspěšně za sebou. Mezi další oblíbené žánry se také řadí RPG hry, kterým se budeme věnovat tentokrát. Rok 2016 by měl být našlapaný po všech stránkách.

V nedávném tématu o akčních hrách jsme už některé RPG hry sdílející žánr nakousli. Jednalo se kupříkladu o The Division a Horizon: Zero Dawn; někdo by mohl i namítat, že do kategorie RPG her spadá i takové Far Cry: Primal. Pro jejich přítomnost v nejočekávanějších akčních hrách je tedy z tohoto výčtu už vynecháme. Stejně tak zde naleznete řádku her, které by bývaly mohly být zařazeny i do těch akčních. 

V pořadí dostávají přednost tituly, jejichž datum vydání je již pevně stanoveno. Ačkoliv může dojít k jejich odkladu, alespoň už se očekává nějaké časové okno. U některých her dokonce není ani letošní rok jistý. U většiny titulů můžeme očekávat upřesnění data vydání až na letošní E3. Na závěr si můžete sami zahlasovat pro tituly, na které nejvíce čekáte. 

Dark Souls 3

Očekávané datum vydání: 12. dubna 2016

Dark Souls 2Dark Souls 1Dark Souls 3

Náš seznam začíná pěkně zostra titulem, jehož jméno se stalo mezi hráči moderním synonymem pro hardcore obtížnost. Přestože se herní scéna už mnohokrát touto sérií inspirovala a nabídla další hry v Souls stylu (Bloodborne, Lords of the Fallen, ...), nelze nechat dopustit na původní sérii, která své kořeny zabředla již v Demon's Souls

Její první díl proslul taktéž jako příšerný port pro PC platformu, snad se tedy v případě třetího dílu můžeme těšit na kvalitnější práci. O takový pojem by totiž bylo smutné přijít. Do psychiatrické léčebny by tato hra měla dostat své hráče svojí nadstandardní náročností, ne mizerným ovládáním. Třetí díl by se měl naštěstí po všech stránkách blížit tomu druhému, jak potvrdili tvůrci. Z doposud vydaných záběrů z hraní zatím vše vypadá na dobré cestě. 

Kingdom Come: Deliverance

Očekávané datum vydání: Léto 2016

Kingdom Come Deliverance 1Kingdom Come Deliverance 2Kingdom Come Deliverance 3

Jednou z nejočekávanějších her, zejména pro tuzemské publikum, je zajisté Kingdom Come: Deliverance. O tomto titule se ví už přibližně dva roky, kdy přicválal na Kickstarter a zaznamenal enormní úspěch, nejen u nás, ale i ve světě. Původně jsme se prvního aktu měli dočkat již o Vánocích minulého roku. Ne vždy jde ale vše podle plánu, a tak bylo datum vydání první části odloženo na letošní léto.

Snad se tedy tentokrát všechno poštěstí, abychom se na naši rodnou zemi mohli podívat i v CryEnginu vyobrazující středověk 15. století, a jedinou možností, jak navštívit Rataje nad Sázavou, nebylo jen dopravním prostředkem. Nad ostatními RPG bude tento kousek vyčnívat zejména pro svoji realističnost, autentický soubojový systém a komplexnost. Sliby během vývoje jen a jen narůstaly; doufejme, že se také naplní.

Deus Ex: Mankind Divided

Očekávané datum vydání: 23. srpna 2016

Deus Ex Mankind Divided 1Deus Ex Mankind Divided Gamescom 3Deus Ex Mankind Divided Gamescom 4

Tento rok se herní scéna nepodívá do tuzemského prostředí nejen z pohledu minulosti, ale také budoucnosti. Letošní Deus Ex: Mankind Divided by měl navštívit futuristickou Prahu, kde se hovoří dokonce česky (neplést s dabingem, čas od času jen kolemjdoucí utrousí poznámky v našem jazyce) a česká vlajka se věší obráceně. O to více bude tento díl zajímavé hrát za 13 let, v roce 2029, ve kterém se příběh hry odehrává.

Deus Ex: Mankind Divided není ovšem zajímavou a očekávanou hrou jen pro své zasazení. Jedná se o silnou značku s bohatou historií, která zaznamenala úspěšný restart před pěti lety s titulem Deus Ex: Human Revolution. Jednalo se o skvělé akční RPG s bohatou volností průchodu hrou, který rozhodně nedělal svým bratrům z počátku tisíciletí ostudu. Nový titul se prozatím jeví jako graficky vylepšený předchůdce z roku 2011, snad tedy překvapí i něčím dalším.

World of Warcraft: Legion

Očekávané datum vydání: 21. září 2016

World Of Warcraft Legion Gamescom 2015 1Wow LegionWorld Of Warcraft Legion Gamescom 2015 16

Navzdory všem propadům v číslech si World of Warcraft stále hrdě drží titul nejúspěšnějšího MMORPG všech dob. Nový datadisk by mohl opět vyzdvihnout laťku aktivních hráčů o něco výše, jako tomu bylo prozatím u všech expanzí. Jeho podnázev Legion by měl každému správnému hráči/znalci evokovat plamennou legii, která se po dlouhé době vrací plnými silami do příběhu. Mělo by se jednat o doposud největší invazi, kterou Azeroth kdy zažil (marketing hadr).

Jako vždy se dočkají hráči navýšení maximální úrovně, nových lokací, dungeonů a raidů. Dále přibude také nová třída – lovci démonů. Každý tedy bude moci hrát za svého vlastního „Illidana“. Stejně tak se mohou hráči těšit na klasické neustále remcání v globálním chatu, jak byly předchozí datadisky nejlepší a tento stojí za starou bačkoru (pouze spekulace - doufejme, že se tak nestane).

Divinity: Original Sin 2

Očekávané datum vydání: Prosinec 2016

Divinity Original Sin 5Divinity Original Sin 4Divinity Original Sin 3

První díl Divinity: Original Sin zaznamenal obrovský úspěch nejen během své crowdfundingové kampaně na Kickstarteru, ale také v pozdějších recenzích i ohlasech hráčů. Výborné RPG se skvělým, propracovaným kooperativním režimem, který hru povznáší na nevídanou úroveň. Divinity je zkrátka úkaz, jak je o podobné hry v současné době nouze.

Druhý díl na sebe tedy nenechal dlouho čekat a opět se ve formě crowdfundingové kampaně pokusil vybrat na svůj vývoj. Nebylo už tentokrát žádným překvapením, že se vybralo daleko nad rámec (čtyřnásobek) požadované částky. Od svého předchůdce by se neměl příliš lišit – proč také měnit něco, co funguje skvěle. Názor si však může udělat každý sám. Divinity: Original Sin 2 bylo slíbeno na letošní Vánoce, snad se tedy vše povede a nedojde k žádnému odkladu.

Mount & Blade 2: Bannerlord

Očekávané datum vydání: 2016

Mount Blade Bannerlord 2Mount Blade Bannerlord 3Mount Blade Bannerlord 1

Vyjma Kingdom Come: Deliverance bychom se v letošním roce měli podívat do středověku ještě podruhé, v Mount & Blade II: Bannerlord. Toto pokračování úspěšné hry z roku 2010 bylo ohlášené už před čtyřmi lety. Od většiny typických RPG se tato série odlišuje soubojovým systémem ze hřbetu koně, včetně rozdávání rozkazů vojsku, od pěšáků po střelce.

Původní díl se setkal s převážně pozitivními ohlasy a získal mnoho ocenění. Není proto divu, že se pokračování řadí mezi nejočekávanější tituly pro letošní rok. Odehrávat se bude 200 lety před prvním dílem, a tak se můžeme těšit na období vzniku prvních evropských království a římské impérium.

Mezi další změny se pak pochopitelně řadí lepší grafická stránka, animace, motion capture a umělá inteligence. Zájemci o hlubší mechaniky se mohou těšit na propracovaný ekonomický systém, který ovlivní osady, vesnice a finanční stránku konfliktů. Fungovat by měl i v praxi coby ekonomické války, kdy odříznutí frakce od určité vesnice ji může stát ztrátu důležitých materiálů, výroby, řemeslníků a další.

Albion Online

Očekávané datum vydání: 2016

Albion Online 2Albion Online 1Albion Online 3

Albion Online se momentálně nachází ve fázi uzavřeného beta testování. Očekávání tedy není vyvařeno pouze z cudných upoutávek a záběrů z hraní, nýbrž ze zkušeností komunity. Hráči Ultimy Online by se zde měli cítit jako doma, neboť se jedná o velmi podobnou hru v moderním kabátku.

Albion Online otevírá herní svět do takové míry, kam se málokterá hra odváží. Vše závisí pouze na hráčích. Stav světa, objekty na mapě, budovy, stromy, profese, ekonomický systém... To vše bude mít v moci jen a jen komunita, která tak bude muset mezi sebou spolupracovat jako celek.

Titul by měl následovat free-to-play model, a tak si jej budou moci okusit všichni hráči bez rozdílu. Stejně tak budou servery napříč platformami fungovat jednotně, a tak si zahrají pospolu uživatelé jak Windowsu, Macu, Linuxu, tak i Androidu. Akorát iOS si bude muset chvíli počkat. 

Torment: Tides of Numenera

Očekávané datum vydání: 2016

Torment 1 0Torment 3 0Torment 2 0

Pokračování Planescape Torment se aktuálně nachází ve fázi polouzavřené bety, do které se může dostat každý, kdo přispěl tvůrcům v crowdfundingové kampani, buďto dříve na Kickstarteru, dodatečně na jejich oficiálních stránkách či nově na Steamu ve formě Early Accessu. Momentálně je možné odehrát zhruba pětinu hry. Vloni tvůrci avizovali datum vydání na letošní rok, snad se tedy konečně po třech letech zadaří.

Hráči jsou zatím se stavem hry plně spokojeni, neboť nabízí přesně to, co by si fanoušek kultovního předchůdce z přelomu tisíciletí přál. Hutné množství textu, propracovaný RPG systém, mnoho rozhovorových možností, izometrický pohled a grafika jak vystřižená z tehdejšího ztvárnění a posazená do pozlátka současnosti. 

South Park: The Fractured But Whole

Očekávané datum vydání: 2016

South Park Fractured But Whole 1South Park Fractured But Whole 2South Park Fractured But Whole 3

Herní přepracování filmů, seriálů i knih dopadají vždy tristně. O to více překvapil před pár lety South Park: The Stick of Truth, neboť dokázal nabídnout svému publiku přesně to, po čem toužili. Epizoda natažená na několik desítek hodin, takřka bez hluchých míst, se stejným humorem a s tímtéž pocitem, který dokáže navodit stejnojmenný vulgární seriál.

Do toho se vměstnaly herní mechaniky, za které by se žádné RPG nemuselo vůbec stydět. Při pomyšlení, že tato hra původně neměla kvůli zániku THQ vzniknout, se nám stahuje Cartmanův otvor. Vše nakonec dobře dopadlo. Doufejme, že podobný scénář čeká i druhý díl. Prozatím se toho o něm, krom dvojsmyslného podtitulu, příliš neví. Kluci však tentokrát hodí středověké hadry za hlavu, oblečou se do kostýmů superhrdinů a jako vždy se vše zvrtne do absurdních rozměrů.

Mass Effect Andromeda

Očekávané datum vydání: 2016

Mass Effect Andromeda 2Mass Effect Andromeda 1Mass Effect Andromeda 3

Za dlouho, velmi dlouho, v této předaleké galaxii, se lidstvo setkalo vesmírnou technologií, která navždy změnila chod dějin. Jedna z nejúspěšnějších vesmírných herních trilogií současnosti byla ukončena již před čtyřmi lety. Příběh velitele Shepparda je tedy už za námi a zanechal za sebou rozčarované publikum. Přesto všechno je však ve vývoji pokračování s názvem Mass Effect: Andromeda, které se distancuje od původní trilogie a startuje novou etapu.

Příběhově by se mělo pokračování odehrávat mnoho let po třetím díle. Bioware byli na informace ovšem velmi skromní a doposud nic zajímavého a notného neproneslo. Stejně tak není jisté, zda se hra vůbec vydání v tomto roce dočká. Vydavatelé počítají s nejpozdějším vydáním v březnu příštího roku, ačkoliv si stále pohrávají s myšlenkou těchto Vánoc. Vše se snad dozvíme o letošní E3, kde by tato série rozhodně neměla chybět. Vhodný čas by byl i na nějaké záběry z hraní.


Tím bychom největší očekávání pro letošní rok mohli uzavřít. Na okraj by se dalo zmínit staronové Final Fantasy VII: Remake, The Banner Saga 2, Lost Ark, Grim Dawn, WiLD, Technomancer a další... Samozřejmě letos vyprodukuje herní průmysl desítky, ba dokonce stovky dalších RPG titulů. Některé ovšem zapadnou pod náloží AAA produkce, o dalších se neví, od jiných nikdo nic nečeká.

Zahlasujte si v naší anketě, který titul budete letos bedlivě sledovat. Případně, pokud máte nějaký svůj osobní tip, připište nám jej do poslední kolonky a pochlubte se s ním i v diskusi. 

Diskuse ke článku Nejočekávanější RPG hry pro rok 2016 (+ anketa)

Sobota, 6 Únor 2016 - 20:15 | Pan_Filuta | Ha:) mě vždy při "Reapeři jsou stroje, kteří...
Sobota, 6 Únor 2016 - 15:25 | Psycho Mantis | neřekl bych, že zrovna Bioware měl rozum. Spíš se...
Sobota, 6 Únor 2016 - 15:01 | Psycho Mantis | tak o Indoctrination Theory měl snad slyšet každý...
Sobota, 6 Únor 2016 - 14:27 | Pan_Filuta | Díky za doporučení :)
Sobota, 6 Únor 2016 - 02:23 | Jáchym Flídr | Co se týče konce Mass Effectu 3, kousek mého...
Pátek, 5 Únor 2016 - 23:12 | RedMaX | Chapu, ze ve hrach je zvykem zretelny konec, ve...
Pátek, 5 Únor 2016 - 22:26 | Psycho Mantis | ^ not sure if troll or just ...... http://i140....
Pátek, 5 Únor 2016 - 20:29 | RedMaX | Ja se k Deus Ex jeste nedostal, myslim k...
Pátek, 5 Únor 2016 - 17:01 | Psycho Mantis | jasná jednička je Deus Ex Mankind Divided co...

Zobrazit diskusi