CDR.cz - Vybráno z IT

Epic Games Store nabízí dvě hry zdarma. Výběrem potěší hráče akčních adventur

Digitální obchod s videohrami Epic Games Store nabízí tento týden zdarma dvě hry. Na své si tentokrát přijdou hráči akčních adventur.

Od 5.8. do 12.8. máte možnost si v digitálním obchodě s videohrami Epic Games Store zdarma vyzvednout hry A Plague Tale: Innocence a Minit.

Hru A Plague Tale: Innocence vyvinulo francouzské studio Asobo Studios a vydalo herní vydavatelství Focus Home Interactive. Jedná se o akční adventuru viděnou z třetí osoby, ve které nechybí stealth a survival horror prvky. A Plague Tale: Innocence vás zavede do Francie 14. století, která je právě sužována morovou nákazou. Hra postupně vypráví příběh dvou sourozenců (dívky ochraňující svého mladšího bratra), kteří se společně vydávají na cestu za přežitím v tomto nehostinném a ponurém světě. Hra obsahuje celkem 17 kapitol a postup hrou vám budou ztěžovat houfy hladových krys a vojska inkvizice. K dokončení hry si rezervujte přibližně 12 až 15 hodin svého času. Hra byla vydána v roce 2019, je v češtině a běžně se na Epicu prodává za cenu 696 korun.

A Plague Tale: Innocence patří mezi kvalitní hry a na metacritic si mezi profesionálními recenzenty vysloužila metascore 81. Od počítačových hráčů získala tato hra na metacritic hodnocení 8,5.

Druhou hrou zdarma je Minit, která je indie titulem a taktéž spadá do kategorie akčních adventur. Hra je založená na zajímavé hratelnosti, kdy prostě zemřete každých 60 sekund, a pak se respawnujete na místě obnovení a zůstávají vám nasbírané předměty. Připravte se na černobílou grafiku a objevování světa, ve kterém budete řešit různé logické hádanky a bojovat a samozřejmě každých 60 sekund umírat a respawnovat se, protože jste postižení jistou kletbou. Cílem hry je tuto nešťastnou kletbu zlomit. Hra vyšla v roce 2018 a běžně se na Epicu prodává za 260 korun. Minit dohrajete zhruba za necelé dvě hodiny.

Minit získal na metacritic od profesionálních recenzentů metascore 79 a od hráčů pak hodnocení 6,4.

Hru A Plague Tale: Innocence si můžete přidat zdarma do své knihovny na tomto odkazu a hru Minit pak na tomto odkazu.

Zdroje: 

Epic Games Store

Petr "Ereb" Vašíček

Redaktor CDR/DIIT píšící o všem, co souvisí s autorským právem, světem robotiky, stále záhadným vesmírem a technickými novinkami v oblasti vojenství. Cizí mu není ani svět videoher - rád s nostalgií vzpomíná na staré herní konzole a herní pecky, kvůli nimž už dnes člověk musí sáhnout po DOSBoxu.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Epic Games Store nabízí dvě hry zdarma. Výběrem potěší hráče akčních adventur

Žádné komentáře.