CDR.cz - Vybráno z IT

Microsoft Research vyvíjí flip cover se zabudovaným e-ink displejem

nepřehlédněte
Microsoft 640 Xl
Telefony s druhým e-ink displejem na zádech jsme už viděli. Microsoft by však chtěl u svých Windows smartphonů oba displeje používat současně.

Microsoft zaznamenal určitý koncepční úspěch u star-up telefonu Yotaphone, který skrývá na svých zádech sekundární e-ink displej. Zde ale vidí hlavní nedostatek v tom, že nelze používat oba displeje současně, respektive vždy se dá dívat pouze na jeden z nich, což je z logiky věci způsobeno právě tím, že je displej na druhé straně telefonu.

Microsoft E Ink Flip Cover

Microsoft by tak chtěl zabudovat e-ink displej do vnitřní strany flip coveru, který bude v zavřeném stavu chránit telefon a ve stavu otevřeném nabídne uživateli druhý displej, který by šel použít třeba pro klávesnici. Ta by tak nemusela ve výsedku zabírat třetinu klasického displeje, jak jsme doposud zvyklí.

Mezi další možnosti využití patří například zobrazování notifikací, které vás nebudou rušit, když zrovna budete hrát hry nebo sledovat video na "hlavním" displeji. Možnost zobrazení webové stránky, zatímco na klasickém displeji bude otevřený poznámkový blok, kde si budete zapisovat poznámky a mnohé další. Každý si pak najde svůj způsob, jak efektivně využít druhý displej.

Yotaphone

Hlavní předností e-ink dipleje je obecně fakt, že odebírá energii pouze při změně zobrazení. Uživatel tak může mít stále zobrazenou svou oblíbenou tapetu, či mapu města, aniž by musel mít rozsvícený klasický displej. Při rozumném používání by se tím tak mohla ve výsledku značně prodloužit výdrž telefonu.

Kdy a zda se vůbec takového flip coveru vůbec dočkáme, je zatím ve hvězdách. Pokud Microsoft tento nápad své divize Microsoft Research komerčně uchopí, bude zřejmé, že se bude minimálně zprvu jednat o kryty pro vybrané modely Lumia. Jak jsme si ale v nedávné době mohli všimnout, Microsoft uvolňuje svůj software a tím expanduje i na konkurenční zařízení Android a iOS. Je tedy možné, že bychom se mohli v budoucnu dočkat těchto flip coverů i na ostatních zařízeních.

Microsoft Flip CoverMicrosoft Flip Cover

Klasické flip covery dnes vídáme u mnoha uživatelů smartphonů, tak proč krycí plochu nevyužít i jinak, než pouze jako ochranu dipleje či schovku pro platební karty.

Tagy: 
Zdroje: 

1, 2

Daniel Szkrobisz

Absolvent HŠML v Mariánských Lázních, který se víc než o gastronomii zajímá o IT a takové to domácí montování.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Microsoft Research vyvíjí flip cover se zabudovaným e-ink displejem

Úterý, 2 Únor 2016 - 13:35 | CCblue | Tak já si vždycky říkal, že by bylo nejlepší mít...

Zobrazit diskusi